Osoby poszukujące praktyce w Popularnej Brytanii mogą stracić swoje zobowiązania, gdyby nie udowodnią, że podejmują wszelkie kroki, by znaleźć zatrudnienie.

Od 28 kwietnia bezrobotni będą wymagali napisać życiorys, skonfigurować konto e-mail i zalogować się na oficjalnej stronie internetowej z kolekcjami pracy, zanim zajdą się z doradcą Jobcentre. Ponadto spotkania z konsultantami w urzędach zatrudnienia będą dokonywać się raz w tygodniu, natomiast nie jak jeszcze - raz na dwa tygodnie.

Brytyjski rząd wprowadzając zmiany chce tym samym zamknąć "ulicę jednokierunkową" do zasiłków - gdy bezrobotni wpisując się, pobierają świadczenia, tylko nie wykazują działalności w badaniu pracy.

- Gospodarka brytyjska rośnie, bezrobocie spada, obecnie rekordowa ilość mężczyzn jest pracowników, dlatego teraz jest najspokojniejszy moment, aby zacząć działania aktywizujące bezrobotnych. W inwersji będziemy ich wspomagać i poprawiać w badaniu pracy - powiedziała minister pracy Esther McVey dla Sky news.

Kate Shoesmith z Konfederacji Rekrutacji i Zatrudnienia dodała: - Wszystko, co umożliwia długotrwale bezrobotnym w powrocie do akcji pragnie stanowić drinku z priorytetów rządu. Uważamy, iż ten bodziec to silny krok do przodu.

Wielka Brytania jest najtańszym krajem emigracji Polaków. Idąc na Wyspy nie muszą zawierać prawa na pozycję, ani pozwalania na pobyt. Na placu Zjednoczonego Królestwa mogą trwać do 6 miesięcy i poszukiwać tam pracy czy założyć własną firmę. Poszukiwanie zatrudnienia można przedłużać, ale trzeba udowodnić, że się go szuka. Zasiłek dla bezrobotnych w Wlk. Brytanii przysługuje tym świadomościom, które nie mogę znaleźć pełnowymiarowej pracy, a też grającym w niepełnym wymiarze godzin - mniej niż 16 godzin tygodniowo.

Jak ubiegać się o zasiłek?

Według gbritain.net, aby zarejestrować się jako kobieta aktywnie szukająca pracę, należy udać się lub zadzwonić do naszego Jobcentre Plus. Po odebraniu odpowiedniej aplikacji trzeba ją przeprowadzić i wziąć wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość na New Jobseeker Interview, czyli wpadnięcie w istocie przyznania zasiłku. Pracownik biura wytłumaczy jakie prawdy będą działały daną jednostkę, oraz jak można usprawnić swoje możliwości na krótsze znalezienie pracy. Jeśli po upływie 6 miesięcy osoba otrzymująca Jobseeker's Allowance nie znajdzie pracy, zostanie powołana na inne spotkanie, w celu ponownego sprawdzenia jej form. Wniosek należy potwierdzać osobiście co dwa tygodnie.